piątek, 24 czerwca 2016

Pracować czy nie pracować

Dylematy matki fotografki... a pewnie i ojca też... ale że ojcem nigdy nie byłam i raczej nim nie będę, to piszę z własnej perspektywy.

Dylematy związane z wyborem - czas dla rodziny czy zlecenie. Co wybrać kiedy z jednej strony na szali jest zlecenie za wynagrodzeniem, czyli kasa mniejsza lub większa, z drugiej czas ważny dla dzieci.

Dziś dzień zakończeń roku w przedszkolu, w szkole.
Jako fotograf dostałam zlecenie zrobienia reportażu z zakończenia roku szkolnego w jednej ze szkół. Jako mama dostałam "zlecenie" bycia na zakończeniu roku swoich małych jeszcze dzieci.
Co wybrać....
Pieniądze, które pozwolą zapłacić rachunki, dać kieszonkowe na wyjazd kolonijny... zakupić nowe bluzki i strój kąpielowy na zbliżający się obóz...
czy...
Obecność przy dzieciach w ich bardzo ważnym dniu, dniu w którym dostają promocje do następnej klasy, w którym dostają wyróżnienia za swoje osiągnięcia, w którym cieszą się że rozpoczynają się wakacje.

Ale to nie jedyny wybór....
Dzień dziecka...
Niedzielny poranek...
Sobotnie popołudnie...
Urodziny....

Jak podzielić, czy istnieje złoty środek, czym się kierować, jak wybrać to co ważne i ważniejsze...

Ja kieruję się tym co czuję w środku.... Niedziele i soboty często spędzam w pracy, wynagradzając większą ilością czasu dla dzieci w tygodniu. Ale zakończenie roku bez względu na wielkość zlecenia spędzam z własnymi dziećmi.

A Wy?


Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza